| BarbuMaria23 a întrebat:

Bună seara, am un laptop Asus X515EA care se încălzește foarte tare la Heatsink radiator, ce pot face, trebuie schimbat?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

In primul rand ai spus si pe alt topic ca ti-ai facut singur operatiunea de curatare a prafului si schimbarea pastei termoconductoare, de acolo a reiesit ca nu te pricepi, nu ca eu sunt specialist.
De ce te incapatanezi si nu mergi la un service IT?
Ti-ar fi facut treaba buna din prima, costa 100 de lei.
Eu care desfac si testez PC-uri de vreo 20 de ani, cand e vorba de laptop merg cu el doar la service, crezi ca eu nu m-as pricepe sa il curat? dar una e ce as face eu si alta o persoana care repara pc-uri si laptopuri zilnic si/sau cureta 10 laptopuri pe zi!
Datorita faptului ca laptopurile sunt compacte chiar si cele de gaming, oricand poti din neatentie sa atingi si sa strici ceva, ceea ce nu trebuie, dau si un exemplu placa wireless care este de 2 cm diametru si 2 cabluri subtiri de legatura cu placa de bazawinking