| alexya19 a întrebat:

stie careva de ce mi se tot schimba ora la calculator(fara sa o modific euthinking)?thinking big grin

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Intra la setarile ceasului, asa cum a spus si cristi, cu dublu click pe ceas, click pe time zone si selectezi "Athens, Bucharest, Istambul" (GMT+02:00), bifezi "Automatically adjust clock", in caz ca nu este bifat, si click ok.

9 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

S-ar putea calculatorul să nu mai țină minte setările, încearcă să i schimbi bateria, poate s o fi învechit, de cît timp îl ai?

| BRG a răspuns:

Vezi să nu fie defect integratul de memorie, du-te cu el la un centru specializat, ce marcă este?

| cristiancristir a răspuns:

Pentru ca nu ai setat ceasul pe gtm+2 ora Romaniei.Intra la ceas la optiuni si cauta acolo. Dupa ce o schimbi nu o sa mai ai probleme.

| bnj a răspuns:

E posibil sa faca update dupa ora din BIOS a calculatorului.

| shiningstar_7528 a răspuns:

Din cauza bateriei de la ceas... e pe undeva in unitate... o chestie rotunda, trebuie schimbata. mi s-a intamplat si miebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna alexya ca sa rezolvi chestia foarte sinplu desfaci calculatorul si are o baterie micuta acolo o scoti te uiti la ea ctv secunde si o bagi la loc iar apoi setezi ora din bios sau de unde vrei sau daca nu mere dp ce ai scos poti sa iei alta baterie sunt ieftine is te tin 80 de ani! postat de ovidiu :*:*winking

| Kitty a răspuns:

Asa mi se intampla si mielaughing

| molocemarius a răspuns:

Trebuie sa ii schimbi bateria deoarece cred ca este veche.

| vyctor98ism a răspuns:

Cred ca toti care ati postat pana acum cu schimbarea bateriei v.ati luat dupa unul singur care n. avea ce face, serios acum nu este nici o treaba cu bateria ca.i uzata sau nu stiu ce, trebuie sa schimbe doar ora din bios, nu are nici o treaba bateria