| CiocolataCuAlune a întrebat:

Stie cineva cum se dezactiveaza antivirusul? Am Symantec antivirus si habar n-am cum sa-l dezactivez...

10 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Click dreapta pe iconita din bara si dai dezactivare

| RobertBobea06 a răspuns (pentru SamSon):

Si daca vreau sa dezactivez BitDefender 2008 cum fac?

| SamSon a răspuns (pentru RobertBobea06):

Pentru a dezactiva temporar BitDefender iti recomandam sa dezactivezi toate modulele. Pentru a face acest lucru te rog sa deschizi programul iar in coltul din dreapta sus trebuie sa vezi butonul numit Setari. Apasa pe el si ti se va deschide o noua fereastra numita Setari Interfata Utilizator de unde poti dezactiva toate modulele BitDefender debifand casuta din dreptul fiecaruia. Pentru a le activa trebuie sa urmezi aceiasi pasi bifand inapoi casutele.

| RobertBobea06 a răspuns (pentru SamSon):

Setari avansate?

| RobertBobea06 a răspuns (pentru SamSon):

Zi ma! a 2-a e setari avansate?

| SarevoK a răspuns (pentru SamSon):

Am si eu o intrebare: am instalat un program de spionat pe calculator dar nu il lasa Avastul sa ruleze, il inchide mereu. Ce ar trebui sa fac ca sa mearga amandoua?

| SamSon a răspuns (pentru SarevoK):

Schimba-ti antivirusul. nu se suporta reciproc. ar mai putea merge sa opresti rularea firewall-ului, dar nu stiu sigur.

| php a răspuns:

Intri in control panel si sai acolo la ad or remove programs si apoi cauti in lista aia antivirulul si il dezinstalezi. Funda?big grin

| robycfr1 a răspuns:

Click start-set program acces and defaults-change or remove programs(din partea stanga a ferestrei)-cauti antivirusul tau, dai nu singur click pe el si alegi "remove". Asta faci daca vrei sa il desinstalezi.

| RobertBobea06 a răspuns:

Frate si daca vreau sa il dezactivez pe BitDefender 2008? cum fac?