| kidi a întrebat:

Buna, știe cineva cum se instalează Microsoft Office Word și PPT 2010? Menționez ca am Windows 10 la comp dar Word-ul si PPT-ul sunt de 2007.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Instalezi ca orice alt program! Dublu clic pe aplicatia exe si dai next, next pana se instaleaza!

| kidi explică (pentru lpavel):

Și unde îl găsesc?

| lpavel a răspuns (pentru kidi):

Eu nu stiu o varianta gratuita dar il poti cumpara de pe Microsoft Store!

| flixbuster a răspuns:

Office 2010 e si el la fel de expirat ca si Office 2007 - nici unul nu mai are suport. Versiunile in suport sunt 2013, 2016, 2019 (si 365 care e cu licenta de tip abonament).

| flixbuster a răspuns:

Mai poti folosi Microsoft Office online - e gratuit, salveaza doar in cloud (OneDrive) dar le poti face download/upload fara probleme.

Ti s-a mai recomandat WPS Office - nu era rau dar e facut de chinezi si la un moment o luase la vale rau cu reclamele, devenise un fel de sursa de spam. De atunci nu l-am mai folosit/recomandat/urmarit.

Mai ok este SoftMaker FreeOffice - este facut de nemti si nu are problema cu reclamele. Are o compatibilitate foarte buna cu formatele de fisiere Microsoft Office.

https://www.freeoffice.com

| MarioADV a răspuns:

Cauta wps office pe google.E un fel de imitatie de Microsoft office.E identic cu Microsoft office, are toate chestiile pe care le are si cel original, doar ca asta e gratis si are alt nume.(https://www.wps.com).Eu pe asta il folosesc de mai bine de 4 ani si nu am avut probleme.