| OanaXD1D a întrebat:

stiti acele videoclipuri de pe youtube in care cineva scrie sau deseneaza pe foi sau pe o tablita si se deruleaza foarte repede? (De exemplu ca in videoclipul lui Renald Francoeur- Tour of States). Stiti cumva un film editor sau un program pe calculator ca sa fac si eu asta?
Va rog frumos, am nevoie de chestia asta pentru un proiect care trebuie sa-l predau luni asa ca va puteti uita la videoclipul ala ca sa stiti la ce ma refer?! Funda repede!

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Din ce vad eu, e doar putin pich & zoom si speed la video, iar astea le poti face din orice program, eu iti recomand Adobe premiere pro, eu cu acesta lucrez si sunt foarte multumit.Tot ce ai nevoie e o camera, o coala de desen, creioane, carioci, etc si te apuci sa desenezi in tip ce camera filmeaza apoi dai speed la video iar dintr-un video de 30 de min il faci in maxim 3-5- sau 7 min si asa creezi efectul asta.Succes!