| deathmatrix2 a întrebat:

stiti ce memorie are telefonul Samsung j 3 2016? multumesc. Puteti sa imi precizati daca e multa.
P.S : nu ma prea pricep happy

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Http://bit.ly/2CGMRUJ
Nu e multa. Ram 1.5GB cam putin, dar totusi merge, apoi memoria interna 8GB e micuta, nu incap multe aplicatii si jocuri, nici poze multe, se va umple destul de repede. Poate peste cativa ani vom vedea un Samsung la acelasi pret cu ceva mai multa memorie.
O memorie OK cred ca porneste de la 2GB ram in sus si 16GB interna. Unele telefoane in functie de androidul instalat permit folosirea cardului ca memorie interna, insa viteza pe acel card va fi mai mica decat a memoriei interne, cardul nu va putea fi citit decat in acel telefon si in plus e posibil sa nu se comporte chiar ca memoria interna reala in sensul ca unele aplicatii vor face diferenta si vor spune ca nu au spatiu sau viteza suficienta, deci ceva tot nu va fi bine.

Daca nu folosim multe aplicatii/jocuri, iar pozele le mutam din cand in cand, telefonul e aproape ok. si zic asta in perspectiva telefoanelor Samsung pe care le-am avut si de care am fost multumit, cu exceptia memoriei care se dovedeste a fi insuficienta.