| Deutzi97 a întrebat:

Stiti cumva cum as putea sa scot sunetul de pe fundalul unui video si sa ramana doar vocea? Daca stie cineva va rog sa ma contactati printr-un mesaj. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BigCode a răspuns:

Raspunsul e putin mai complicat. Exista astfel de softwar-uri, dar trebuie sa desparti problema astfel:
1) scoti sunet-ul de pe video
2) scoti melodia si sunetele de fundal de pe sunet (recomand Audacity fiindca e moca dar rezultatele nu sunt excelente)
3) reunesti sunetul cu video-ul
poti folosi www.online-convert.com pentru a transforma un video in mp3, audacity pentru a scoate doar vocea de pe mp3 si windows movie maker pentru a adauga noua coloana sonora pe video sau alt soft pentru editat video.
Daca ai de facut conversia pentru un video foarte mara va fi dificil

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu exista astfel de program.