| Meruna13 a întrebat:

Buna, stiti vreun site unde as putea vinde telefoane/laptop uri defecte pentru piese? Pe langa site uri de anunturi precum okazii, olx etc
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe langa olx mai exista publi24 sau marketplace-ul Facebook
insa tot olx este cel mai bun site de vanzari si anunturi pentru ca are cei mai multi utilizatori activi!

| Hyperion7 a răspuns:

Poți merge la service-uri din orașul tău, întrebi dacă acceptă telefoane pentru piese.
Unele accepta, nu toate.

| Bogdan0783 a răspuns:

Poti incerca sa le vinzi si serviceuri de reparatii din orasul tau

| Bogdan0783 a răspuns:

Si la primirea apartamentului daca este utilat faceti o foaie de inventar, mentionezi defecte daca sunt, eventual fa poze sau video. Daca ulterior iti cere despagubiri ca "ai stricat " ceva ai dovada ca nu e de la tine

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bogdan0783):

Ce apartament? El vrea sa vînda aparate defecte nu apartamente, mai citeste odata intrebarea lui.

| Bogdan0783 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, acum vad era raspuns la alta intrebare, habar nu am ce s-a intamplat?