| Eugeniusu a întrebat:

Sunt in reteaua Orange si am un iPhone 6. Problema este ca nu imi merge internetul cu viteza 4G cand activez datele celulare, imi arata sus in stanga langa semnal doar 3G. Iar la setarile datelor celulare imi apare "activati 4G", cand dau acolo imi apar trei optiuni "nu; voce si date; doar date". Eu le-am bifat pe fiecare in parte, dar tot 3G merge. Sa fie problema pentru ca imi este activat roamingul si nu sunt in țară?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| RobertC a răspuns:

Din cate stiu eu pentru 4G la Orange iti trebuie o cartela speciala de la ei pe care o iei gratis, doar trebuie sa mergi sa spui ca ai nevoie pentru 4G. happy

| scoreland a răspuns:

Este posibil ca in tara si locul in care te afli sa nu existe acoperire 4G.

| Eugeniusu explică (pentru ramon2473):

Am cartela reincarcabila, mi-o incarc cu 7€ lunar. Daca este problema cartelei, cum s-o rezolv?

Răspuns utilizator avertizat
| Eugeniusu explică (pentru ramon2473):

Ce chestie, sa ai telefon cu 4G, dar sa nu il poti folosi decat cu 3G.

Răspuns utilizator avertizat