| bugnug80 a întrebat:

Buna,am o problema cu conectivitatea la datele mobile pe un s4 mini.
Cand incerc sa ma conectez imi da:"Aţi pierdut conectivitatea la date deoarece aţi părăsit reţeaua de domiciliu neavând activat roamingul".
Dupa ce am primit acest mesaj am activat si roamingul(aveam inainte sa activez roamingul 300mb net si 0 euro cost suplimentar)
Dupa ce am activat roamingul totul in regula functiona.A doua zi sa vad cati mb mai am dau sms.Primesc raspuns si scrie 0mb si 3euro cost suplimentar(nu am stat mult pe internet si dupa ce am terminat l-am oprit)
Ce este de facut?
Raspundeti urgent!

6 răspunsuri:
| denys2000 a răspuns:

Activeaza-ti i oferta in roaming. Altfel o sa iti faca cost suplimentar. La fel si daca apelezi pe cineva fara oferta iti va lua euro

| bugnug80 explică:

De mentionat ca telefonul este cumparat din Romania iar, eu sunt in norvegia

| bugnug80 explică:

Deci uite cum sta treaba
Telefonu are cartela cumparata din norvegia cu nr de norvegia
Numai telefonul ii din Romania
Iar daca activez roaming-ul imi face cost

| bugnug80 explică:

Pana la urma cred ca era chestia ca telul era rootat la mine iar dupa o resoftare cu un soft original luat de pe net si un reset din fabrica nu mai are probleme.

| avramgabi a răspuns:

asa patesc si eu acum, tu ai rezolvat problema? daca te rog frumos spune-mi si mie cum! Multumesc

| avramgabi a răspuns:

Așa paţesc si eu acum, tu ai rezolvat problema? Daca te rog frumos spune-mi si mie cum! Multumesc