| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Știți un program, aplicație sau site gratuit de localizare GPS a numărului de telefon?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai chef de inchisoare? Asaceva este ilegal si se pedepseste, nu esti procuror sa urmaresti telefoane, aia o fac ei in baza unui ordin si daca se constata amenintari, dar asa tu cine esti si de ce vrei sa urmaresti telefonul cuiva?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te-ai uitat la cam multe filme americane

| doctorandus a răspuns:

Dacă e mobilul tău poți activa dinainte Find my device sau Find my iphone.

| Wr3nch a răspuns:

Nu exista asa ceva laughing Se poate instala un program pe telefon ca sa poti localiza un telefon anume, dar costa bani frumosi si nu e legal.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, stie politia
1. NUMAI politia are dreptul sa localizeze un nr de telefon
0. NUMAI cu mandat are politia dreptul sa localizeze un nr de telefon, sau in caz de urgenta (imi localizeaza nr de pe care sun, pentru ca am nevoie de ajutor, altfel mor)

si nu e cu gps, e cu GSM (se face o triangulare a semnalului telefonului daca este in raza a cel putin 3 stalpi de GSM)
si nu e perfecta, din cauza asta nu au gasit-o la timp pe fata aia din Caracal

totusi, daca stii parola contului pe care e inregistrat telefonul/tableta atunci poti sa il localizezi fara nici o aplicatie, Apple, google si Samsung au solutii pentru asta

| cfrtobias a răspuns:

Si de am sti pe TPU e interzis sa dam! mai ales daca vrei sa localizezi la altcineva, nu tie personal

| colosseum1337 a răspuns:

Imposibil. Doar politia poate localiza numere de telefon.

| AlexAlexAlec a răspuns:

Da

| gheorghebuhaniuc4 a răspuns:

E posibil. Dacă știi cum?