| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Tocmai mi-am luat un Lenovo dar pe cdul de drivere scrie win 8.1 drivers 64bit si eu mi-am instalat w7, as putea sa instalez driverele alea sau trebuie sa caut altele?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca stii cum se numeste placa de retea poti cauta driverul pentru ea cautandu-l pe alt computer, il downloadezi pe un stick si-l instalezi. Trebuie sa ai instalat Adobe Flash Player. Dupa ce ai instalat placa de retea (LAN) te loghezi la internet si apoi intrii aici: http://www.ma-config.com/en si da: Start the detection/ Agent installation/ Automatic installation si salvezi fisierul care ti-l da. Il instalezi si apoi apesi pe icon-ul care se face pe desktop. Intri My drivers si iti alegi ce vrei sa downloadezi si care este cea mai noua versiune.
Poti sa te uiti si aici: https://www.youtube.com/watch?v=ESuGAHvN-i0
E in spaniola dar este intuitiv.

| InVisible99 a răspuns (pentru Salontanul):

Am cautat pana la urma driverele pentru w7 64biti ca sa fie mai sigur, dar merci oricum

| Salontanul a răspuns (pentru InVisible99):

Mersi si eu!