| badriel a întrebat:

Buna, TPU! A aparut de curand o problema la tastatura laptopului meu, la unele taste cand le apas, imi scrie 2 taste.
Daca nu as sterge tastele in plus, mi-ar, svc.rie,c.esva,de,genjul,ac.esvtac.
De exemplu, aceasta intrebare mi-a luat o vesnicie sa o scriu.
Cine ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie inlocuită tastatura, dar ca sa nu o mai schimbi ca costă mult si trebuie dus laptopul in servis, cumperi o tastatură pe cablu usb si gata ai rezolvat problema.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu ai decat sa vezi daca este o problema software, in acest caz ar trebui sa stergi driverul de tastatura probabil (devices manager) si sa il reinstalezi, sa rulezi un "Run the troubleshooter" la tastatura sau sa conectezi o tastatura externa si sa vezi daca face la fel.

Dupa pe partea de hardware, ar trebui desfacut laptopul, scoasa tastatura, curatata si pusa iar, verificand conexiunea cu placa de baza.

Sper sa reusesti! ^_^

| LPCTSTR a răspuns:

Cumpara o tastatura sau, daca este mai ieftin, schimb-o pe cea integrata. Mie-mi suna a defect din tastatura propriu-zisa.

| Shammal a răspuns:

Cauta un clip cu scoti doar butoanele partea de plastic de deasupra sa le cureti poate a ramas ceva lipit si se apasa doua taste in acelasi timp.