| fast4ever a întrebat:

Problema mea e din ce in ce mai enervanta si abia pot scrie aceasta intrebare. Este vorba de tastatura laptopului meu. Unele taste nu functioneaza, dar nu mereu se intampla asta. Reusesc sa scriu dar cu multa rabdare si multe apasari pe taste. Tin sa precizez ca detin un Asus x552vl. Problema asta a disparut acum ceva timp,dar a reaparut si nu imi dau seama de la ce e. Driver-ul l-am schimbat si actualizat de nenumarate ori.
Doar anumite taste fac pe desteptele: CTRL(stg),SHIFT(stg),space,n,b,enter(mare),sageata sus,sageata jos.
Cele din dreapta (shift,ctrl,enter mic) merg fara probleme.
Inca ceva ciudat... sunt in Chrome,intr-un notepad si tastele fac pe destele, dar daca intru intr-un joc (Dirt3) tastele merg perfect.

Nu cred ca e o problema fizica pentru ca am avut grija de tastatura si nu am varsat nimic peste ea.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uzura, ca la telecomanda televizorului.
Cu 20-30 lei cumperi o tastatura de calculator cu mufa USB, il bagi in laptop si va functiona.
Daca ai bani suficienti, poti schimba tastatura laptopului.

| anonimouszzzzz a răspuns:

Reinstal windows sau du-te la un centru de calculatoare si intreaba!