| Izabella_Anita_1993 a întrebat:

Bună TPU, aș avea o întrebare. Am o tableta Samsung Galaxy Tab A single azi am primit o notificare pe Facebook ca cineva a comentat la o postare în care sunt taguita. Însă când am dat pe notificare m-a trimis pe un site suspicios cu un produs pentru bărbați. Imediat am fost alertata ca este o problema (ceva de genul, imediat am și închis pagina) și am vrut sa scanez tableta de viruși. Scanarea o fac de obicei cu Securitate Dispozitiv de la Smart Manager, și de obicei durează câteva minute, însă acuma îl face instant. Am instalat BitDefender pe el și nu vede nici un virus, iar Securitate Dispozitiv rulează normal. Credeți că tableta poate fi încă virusata? ( scuze pentru descrierea lunga )

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai nu ai de unde sa stii niciodata.
Dai o resetare la setarile din fabrica si scapi 100% de virusi.
Dar daca nu iti merge greu adica mai greu ca inainte sau daca nu ai lag inseamna ca nu mai e virusu.

| Dany3l16 a răspuns:

Hmm... de obicei aceste notificari sunt un fel de reclame pentru ei, pot contine si virusi, dar nu mereu, si eu am dat la fel ca tine pe aceiasi chestie cu notificare de pe telefon, iar eu nici nu folosesc applicati de scanat or antivirusuri pe telefon si nu am avut probleme cu el... deci nu cred ca ai de ce sa iti faci griji

| Izabella_Anita_1993 explică:

Mulțumesc frumos pentru răspunsuri, nu am văzut nici o modificare în comportamentul tabletei dar eventual în una din zilele astea îi voi da o resetare pentru liniștea mea laughing.