| RazvyRazvan14 a întrebat:

Acum jumatate de an mi-am luat un Laptop Sony Vaio.
Are procesor Intel dual core 2, 3 Ghz, placa video de 1 GB, 2 RAMI. L-am cumparat cu windows 7 preinstalat. De curand (1 luna ) a inceput sa mearga mai greu. Nu am dat prea mare importanta. Dar acum merge foarte greu. Imi porneste cam in 2 minute jumatate. Am instalat un antivirus AVAST, nu a gasit virusi. Am mai dezinstalat aplicatii care nu-mi trebuiesc, am scos programele inutile care pornesc odata cu windowsul. Am curatat registrii cu CCleaner. Dar nu s-a schimbat nimic. Ce as putea sa fac, deoarece nu vreau sa dezinstalez Windowsul. Exista vreun program gratis care sa stearga fisierele care nu imi trebuie sau ceva in genu'? Va rog sa ma ajutati... happy

2 răspunsuri:
| Urpaniel a răspuns:

Dacă tot ce ai menţionat nu te-a ajutat, e ceva mai mult, mai bine schimbi windows-ul, şi recomand să-l schimbi odată la vreo 2 luni.

| Anonymous112 a răspuns:

Nu stiu ceva program care sa stearaga fiserele. Dar eu cred ca ai prea multe programe si fiseer inutile sau jocuri instalate. Iti recomand sa dai o tura in tot pcu si sa stergi tot ce nu ai nevoie. Daca gasesc un program te contactez. Funda.