| GEORGEMSU a întrebat:

Acum vreo 2 ore am instalat windows 7 ultimate pe 64 de bit(aveam windows 7 ultimate pe 32 de bit) si acum am observat cand vreau sa apas aront(@) nu merge de pe tasta unde arata simbolul(2) cand apas pe tasta care arata simbolul@ imi apare apostrof(") imi puteti spune cum sa le schimb dau finda+vot

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Trebuie sa schimbi tastatura. Control panel >> Region anb Language >> Keyboards and Languages >> Change Keyboard si alegi de acolo limba in care iti doresti tastatura.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sau apesi Alt + Shift

| MITZANUL a răspuns:

Seteaza limba pentru tastatura la english US international : Start - Control Panel - Clock, language and region - Change Keyboard or other input methods

| hellchild a răspuns:

Uita-te in dreapta jos, langa ceas, mai la dreapta, e un icon tastatura, langa ea vezi sa fie setat EN.

| newoman a răspuns:

Trebuie sa intri la language si sa pui engleza in control panel.