| anonim_4396 a întrebat:

am aceasta placa de baza : http://www.emag.ro/......70CDBBBM/. Si as vrea sa imi cumpar placa video http://www.emag.ro/......EMYNKBBBM/ asta este compatibila, pot sa o cumpar cu incredere? dati-mi un raspuns cat se poate de sincer, va multumesc :D

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Mergi pe recomandarea colegului srsdani. placa video pusa de el e mai buna cu ~20-30% + ca primesti si 2 jocuri originale

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, e compatibila, dar se poate si cea mai bun, anume: http://bit.ly/16GuHgO care e putin mai scumpa, dar puterea de procesare grafica e mai mare. Plus ca primesti si doua jocuri cadou.

| LeMike a răspuns:

Da este compatibila, dar nu o sa o poti folosi la performante maxime din cauza procesorului mic(dupa placa de baza cred ca ai dual core) adica nu o sa te poti juca pe high ca o sa ai lag.
Sper ca te-am ajutat.big grin

| Badboy12Spike a răspuns (pentru LeMike):

Am Intel core 2 duo E4500 2.20 ghz oricum nu joc eu jocuri mari pentru gta 4, saints row 3 si pentru cateva fifa...

| Badboy12Spike a răspuns (pentru Me2):

Bine bine unde bag de la monitor cablul ala port VGA sau cum ii spune

| sltlp a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Nu sunt sigur, nu mai stiu ce contine cutia. Dar daca nu include un adaptor dvi-vga, poti sa cumperi tu unul, mai ales ca sunt foarte ieftine. Asta nu e o problema.
Poti sa cumperi foarte usor asa ceva: http://www.okazii.ro/......a130999381 dar nu neaparat de pe internet, ci din oras sa zicem, de la un magazin de it, deoarece e foarte ieftin.
Orcum, varianta ghz(arata identic, dar nu primesti 2 jocuri cadou, ci doar unul, dar la alegere), are un astfel de adaptor inclus in pachet, deci mai mult ca sigur ca si asta are un astfel de adaptor inclus deja, si nu e nevoie sa cumperi tu unul separat. Plus ca diferenta de performanta e vizibila.

| Me2 a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Pai placa video vine in pachet cu un adaptor vga-dvi,"capul" dvi il bagi in placa video si in celalalt albastru (vga) bagi cablul de la monitor

| Me2 a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Mergi pe recomandarea colegului srsdani. placa video pusa de el e mai buna cu ~20-30% + ca primesti si 2 jocuri originale

| LeMike a răspuns:

Atunci da este foarte buna!