| MihaiComan32 a întrebat:

Am achizitionat acum 3 zile o tableta Allview Alldro Eco+ si am probleme cu wireless-ul la ea.Se deconecteaza cand faci trafic putin mai mare. Daca las tableta in stand by sau nu folosesc wireless-ul, iconita il arata conectat tot timpul.Cum vreau sa folosesc wireless-ul, pica.Imi apare la setarile wi-fi numele retelei de wireless si sub el scrie ca nu e in raza de acoperire, chiar daca stau la 2 cm de router sau la 10m.Am incercat toate cele 13 canale de wireless ale router-ului si la fel face.Laptopul merge perfect pe wireless, chiar si in momentele cand tableta nu merge.Plus ca nu face asa doar la reteaua mea, face la toate care le-am incercat pana acum.

Daca stiti cumva care ar fi problema si ce ar trebui sa mai incerc, astept raspunsuri.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| CristeaAlexandru1982 a răspuns:

Incearca sa repornesti router-ul si tableta sau sa scoti cablul de net si sa il bagi inapoi