| Eusebiu024 a întrebat:

Am achizitionat un laptop ASUS X200CA-KX034D, link: http://www.altex.ro/......-free-dos.
Problema este: dupa ce am instalat windows-ul, driverele, tot m-am gandit sa instalez un joc si anume Metin2. Totul bine pana cand am vrut sa deschid jocul, dar a aparut o fereastra unde scria: Sorry, you-re system does'nt support 3D Graphics, Please check your hardware and system configuration and then try again. Sunt uimit deoarece inainte aveam o rabla de laptop si totusi rula jocul, iar acesta care dupa mine este cat de cat bun, nu il ruleaza. Care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| mast3r a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele placii video deoarece in momentul de fata sistemul tau foloseste driverele default.Cauti in specificatiile laptopului ce paca video are si dupa cauti pe siteulproducatorului drivele placii respective pentru sistemul tau de operare