| Dolores214 a întrebat:

Buna TPU Am cumparat un pc nou si tastatura si maus. Cand se ia curentu nu mai porneste tastatura sau scot din priza mausu merge, cand scot afara usb de la tastatura si pun la loc merge ce poate fi?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceva probleme in BIOS (UEFI). Daca l-ai cumparat online ai dreptul sa-l returnezi in 15 zile. Daca il ai din magazin fizic il poti trimite doar in garantie. Oricum, fiind in garantie, nu te poti baga in el ca pierzi garantia. Ia legatura cu magazinul sa-ti spuna ce sa faci. Factura o pastrezi in original, faci o copie dupa ea si o trimiti cu garantia si PC-ul cu toate accesoriile la ei.

| Dolores214 explică (pentru Salontanul):

Buna l-am cumparat in rate de 1 saptamana pc, usb merg ca am pus stik cand nu mergea tastatura si vedea stiku...