| anghel988 a întrebat:

am doua calculatoare: un Asus p4vp-mx, 1gb ram, placa video nVIDIA geforce fx5200 de 128mb, procesor Intel celeron 2.8 ghz(single core) si un Dell optiplex 745 cu 2gb ram, placa video ati radeon hd5450 de 1gb si procesor Intel core2duo de 1. 86ghz.
ce sisteme de operare mi-ati recomanda pentru fiecare(ma refer la windows)? si ce fel de sursa ziceti ca e mai potrivita pentru Asus?(deocamdata am una de 220W)

Răspuns Câştigător
| filaret03 a răspuns:

Pentru primul carculator:windows xp sp3
si pentru al doilea:window 7 sau windows vista!

si iti recomand sursa deluxe 230V/50Hz