| Oane_Andrei_1999 a întrebat:

Am o placă de bază Dell Optiplex GX280 şi vreau să îmi schimb unele componente şi vreau să ştiu câte ceva. Care e capacitatea maximă de RAM pe care o suporta placa de bază şi dacă urmatoarele componente sunt compatibile acesteia: placă video Asus AMD Radeon HD5450 1 Gb DDR3 64bit Pci-e şi un procesor Intel Celeron Dual Core G1630 socket 1155.

2 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Http://www.dell.com/......280_en.pdf uite aici tot ce ai nevoie :)

| InsaneZor00 a răspuns:

Nu are cum sa fie compatibile componentele alea cu placa de baza. Daca nu ma insel este Pentium III.