| pizzahut a întrebat:

Am instalat din greseala prostia de HD Video Codec odata ce am instalat un joc. Mi-a corupt toate fisierele, nu mai pot viziona nimic in BS Player si nu pot sa editez cu Windows Movie Maker sau Sony Vegas nimic. Am incercat sa-l dezinstalez dar tot ce am obtinut a fost sa se stearga uninstallul, sa dispara din Control Panel - Add Or Remove Programs si sa nu il pot dezinstala. Voiam sa il reinstalez, poate reusesc sa fac ceva, dar nici macar nu-l mai gasesc pe internet, nici la joc nici la nimic. Va rog mult, daca ati mai patit asa ceva sau aveti vreo idee ce as putea sa fac, accept orice fel de sfat!
P.S: Nu apare nici in lista de codecuri de la Control Panel. Folosesc Windows XP. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza jocul care a instalat codec-ul si reinstaleaza-l. La instalare alege sa-l instalezi complet(cu codec cu tot).

| andrw1929 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul