| iulioara a întrebat:

Am Microsoft Word 2007 si vreau sa setez distanta dintre randuri. Cum fac? Funda+vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Intri in Microsoft Word 2007winking Dai click pe ribbon-ul sau tab-ul Home si la categoria Paragraph (paragraf) se gaseste o iconita cu 2 sageti una indreptata in sus iar cealalta in jos in dreapta sagetilor fiind 3 linii orientate orizontal dai click pe acea iconita si setezi distanta(spatierea ) dintre randuri 1, 0 1, 5 2, 0 CM s.a.m.d.
O zi buna!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe pagina de Word intri in Paragraph si la Line spacing poti seta 1, 5 sau Double. Daca vrei alta distanta setezi At least si la At poti alege orice distanta si apoi dai OK. Numai bine!

| vllady a răspuns:

Cum intri este sus scris paragraf este acolo jos in drepta At dai pe el si setezi ce distanta vrei. funda?