| Caddy1609 a întrebat:

am o conexiune la internet prin usb (modem portabil), intrebarea mea este pot cumva sa fac share la conexiune printr un modem wireless(Belkin F6D4050 ) sa ma pot conecta cu telefonul, laptop eventual...

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ce ai tu asigura net doar la un singur device atunci nu prea vad ce ai putea face.Sint dispozitive de genul asta care da net wireless la 5 sau mai multe device-uri.Al tau cred ca atit oate pentru ca este modem doar nu si router.Nu cred ca ii poti face ceva in acest sens.

| agathapurple a răspuns:

Ai nevoie de router pentru conexiune wireless. Sunt anumite routere cu slot special pentru usb.uri si practic il transformi in hot spot, router portabil. Nu stiu daca la noi se gasesc dar cauta in google "router with usb cellular modem" si o sa vezi despre ce vorbesc. Mult succes.