| anonim_4396 a întrebat:

Am o fila numita "msdia80.dll" pe drive-ul D al PC-ului meu care are cam 1 mb si care a fost creata in 2006.
De ce este acolo, si de ce este din 2006 cand PC-ul meu este din 2015?
Dar o pot sterge?

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Este o problema bine cunoscuta de Microsoft si se rezolva in felul urmator:

Copiaza fisierul in "Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VC"
Ruleaza in CMD urmatoarea comanda:
regsvr32 "%programfiles%\Common Files\Microsoft Shared\VC\msdia80.dll"

Acum poate fi sters in siguranta.
Fisierul este datat in 2006 din cauza ca atunci a fost creat de Microsoft.