| Paul_Sima_1993 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare.Am cumparat 2 tastaturi ca sa joc pes si fifa la dublu cu prieteni. Cand intru in joc zice ca nu este decat o tastatura in pc, dar ambele merg in meniu.Cum sa fac sa pot juca la dublu.
PS(o tastatura are mufa normala rotunda si alta usb)FUNDA pentru raspunsul corect

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Indicat ar fi fost sa iei un joystick nu 2 tastaturi. Uita-te in folderul jocului si cauta configul (in Fifa 12 spre exemplu game/fifa setup/si fifa config la pes in folderul jocului setting) si modifici la Controller. Pui la Controller 1 niste comenzi pentru tastaura eventual si mai adaugi un Controller si pui de pe cealalta tastatura.
Sunt sanse mici sa functioneze insa deoarece (nu conteaza mufa ca e rotunda sau cu intrare usb ) va fi citita ca o singura comanda (ambele vor reprezenta doar un controller). Incearca totusi.Bafta!

2 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Ce fifa si ce pes ai sa vad daca te pot ajuta?

| mat31new a răspuns:

Am incercat si eu cu 2 tastaturi dar nu merge... trebuie sa ai o tastatura si un gamepad ca sa mearga.