| 5yr0Kk a întrebat:

Am o intrebare...
am placa asta de baza http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_I D=506
si as vrea sa iau procesorul acesta http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E1681 9103680
am vazut pe net ca cpu-ul suporta 4 core.pot face unlock cu placa asta?

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Da poti, suporta socketul procesorului, BAFTA!

| 5yr0Kk explică (pentru xBro):

Pai de unde stii..pe youtube am vazut acest procesor doar cu placi de baza asus...merge sigur..nu as vrea sa dau banii si sa nu maerga...am mai luat un quad core care zicea pe site ca merge..si cand colo era peste 95 w ..nu as mai vrea inca o teapalaughing

| xBro a răspuns (pentru 5yr0Kk):

Tu nu te uiti la placa de baza ce socketuri suporta? acolo socketul procesorului este AMD Phenom II x2 iar placa ta de baza suporta urmatoarele socketuri

AMD Phenom™ II X4 Processor
AMD Phenom™ II X3 Processor
AMD Phenom™ II X2 Processor
AMD Athlon™ II X4 Processor
AMD Athlon™ II X3 Processor
AMD Athlon™ II X2 Processor
AMD Sempron™ Processor
Maximum CPU TDP (Thermal Design Power) : 95Watt

Si puterea procesorului este 80 de W iar placa ta de baza suporta 95 de W, ma crezi un handicapat dinasta sa nu stiu de capu' meu?

| 5yr0Kk explică (pentru xBro):

Eu am mai luat un quad core un 945 pe site la biostar zicea ca merge..pe el scria 95w(pe cutie) cand l-am pus..hopa..the cpu power is over 95w..sau cam asa cev..scria cu rosu..si nu as vrea sa... oricum mersi de raspunsuri.

| xBro a răspuns (pentru 5yr0Kk):

Ai grija de la cine si de unde cumperi componentele, mai sunt si "hackeri" care vrea sa-ti dea teapa, sper ca intelegi happy