| TheWolf13 a întrebat:

am un procesor Intel Pentium Dual Core E5700 de 3.00GHz recent cumparat nouu nout si de atunci am avut doua sisteme de operare windXP la care imi arata la system re ca procesorull este cel scris de sus si imi amarea de doua ori 3.00Ghz cum mi se pare normall iar acum am trecut pe wind7 iar la windowsul asta imi apare numele procesorului dar imi apare dupa nume asa 3.00Ghz 1.80GHz si as dori sa stiu de ce. Sper ca nu e problema de piese ci de OS. Dauu funda celui ce imi poate explica cum sta treaba!

2 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Verifica driverele la placa de baza si CPU. Se pare ca nu comunica corect si sunt folosite driverele generice.

| Bunicu a răspuns:

E o problema rara a lui W7. Nu ai de facut decat cativa pasi. Ai vei vedea aici. http://answers.microsoft.com/......28d6de4.Nu e normal sa se intample dar se mai intampla. Raspuns gasit pe Google cu cautarea "windows 7 not show dual core". Succes!