| C8PILUcool a întrebat:

Care este mai bun dintre astea doua procesoare http://www.cel.ro/......775-box-l/ sau http://www.cel.ro/......155-box-l/

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca i3 daca faci comparatie intre caracteristicile lor dar ideea e ca este ca si cum ai compara o gaina cu o rata. Sunt tot pasari dar nu sunt identice. In cazul nostru cele doua sunt pe socketuri diferite si frecvente diferite. Nu poti sa-l inlocuiesti unul cu altul fara a schimba placa de baza.

| C8PILUcool explică (pentru Salontanul):

Stiam dar vreau sa ma mai ajutati scrie acolo 2 nucleii, adica sunt doua procesoare? Multumesc andticipat

| uNKN0Wn a răspuns:

Intel Core i3 3.4ghz.(Al doilea)

| C8PILUcool explică (pentru uNKN0Wn):

Stiam dar vreau sa ma mai ajutati scrie acolo 2 nucleii, adica sunt doua procesoare? Multumesc andticipa

| uNKN0Wn a răspuns (pentru C8PILUcool):

Nu,nu inseamna doua procesoare, inseamna ca are 2 nuclee. Oricum, daca vrei sa iti iei unul, ia-l pe al doileawinking bft!