| add123 a întrebat:

am o intrebare daca merita sa cumpar :
http://www.domo.ro/......_2GB_video

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Daca esti casual gamer da se merita, dar daca vrei sa joci jocuri de ultima ora la grafica maxima, nu se merita.
Parerea mea mai strangi vreo 400 ron si iti iei ceva bun care sa te tina mai mult timp.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Simplu: nu.
Ca orice alt sistem gata asamblat este... slabut. Eu iti recomand un sistem pe componente si cu asamblare.
Eu recomand asa:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/719520/ + asamblare: http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/.
Daca te hotarasti sa dai comanda, adaugi mai intai configuratia in cos, dupa care adaugi asamblarea in cos. Daca vrei sa cumperi de pe pcgarage, foloseste voucher-ul(fara ghilimele) pentru un mic dicount : "6WXBQPKQ".
Ce are inplus configuratia asta.
Pai e cu 100 lei in plus(atat ajunge config+voucher+transport+ramburs+asamblare). Insa diferenta este justificata. Uite de ce:
cpu cu o genratie peste cel din link-ul tau. Consuma mai putin si este mai performant. Iar in timp, sporul de performanta se simte destul de mult.
Carcasa ceva mai aerisita.
hdd 500 gb(ajungea 1550 cu hdd de 1tb), insa pentru majoritatea persoanelor este suficient unul de 500gb. Daca vrei sa iti configurez cu un hdd de 1tb, raspunzi.
Placa video mai performanta. Nu stiu la ce vrei sa utilizezi pc-ul, dar majoritatea persoanelor vor si ceva jocuri de la el. Radeon 7750 este mult mai peformanta, echivaland cu nVIDIA gtx 650. In gaming, sistemul pus de mine pe piese e de 2-3 ori mai performant, deci e clar un avantaj enorm.
Daca ai nelamuriri, raspunzi sau dai mesa.

| GabyIonutz a răspuns:

Ar fi mai bun un sistem cu ssd pentru o viteza mai buna