| chio97 a întrebat:

Buna TPU....Am o intrebare de ce atunci cand incer sa fac un cd bootabil cu nero dupa ce intru in nero burning rom si aleg ce vreau sa bootez imi apare save image? plzzz rasp cat mai repede dau funda.

2 răspunsuri:
| xToTheZx a răspuns:

Iti spun eu cum sa faci sa iti faci un cd bootabil:
1.Trebuie sa aveti Nero ( orice versiune nu conteaza )
2.Intri in Nero.
3.Cauti Copy and Backup
4.Selectezi Burn Image to disk
5. Dai click dreapta -> Run with -> Nero Burning Room

Am selectat Nero Burning Room deoarece Nero Express nu are niste avantaje + ca este mult mai usor.
6. Dupa aceea cauti imaginea.

ATENTIE! Merg fisierele doar.ISO!

7. Dupa ce selectat imaginea si ti-a aparut o feresastra.
8.Selectezi cea mai mica viteza altfel CD-ul va fi o harababura completa
9.Astepti sa se termine.
10.Si acum bucura-te ca ai Windows pe CD.
Sper ca te-am ajutat, Bafta!

| DjYeti a răspuns:

Nu trebuie sa ii dai Save image. dai NO, nu Cancel. Si apoi reusesti sa il faci bootabil. ai grija sa nu pui imaginea iso a windowsului pe CDlaughing sa pui fisierele alea din imagine..folderul ala i386 si ce mai era