| HuShEr a întrebat:

am o intrebare. la placa asta http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ cam ce sursa ar fi necesara? ma gandesc ca una de maxim 400-500 watti. mentionez ca in pc mai am un procesor i54460, o placa 8gb de ram si 1 hdd 1tb.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Cam de 600 w pentru ca sa nu o mai inlocuiesti mai tarziu.

| HuShEr explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Am citit pe mai multe site-uri ca ar putea duce si una de 500 dar ma gandesc ca daca e mai mare nu ar strica la nimic. si cam ce alta placa imi recomanzi? precizez ca sunt limitat de dimensiune am carcasa cam mica la pc, deci nu trebuie sa fie mai mare ca asta, ca alttfel ma gandeam la un 970