| TheCrazyPlayer a întrebat:

Am o intrebare, ma cert cu un prieten pe tema "cele mai rapide switch-uri de tastatura", eu i-am zis ca red sau brown, dar el zice ca blue. Eu zic ca raspunsul meu e corect.

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Dacă e și vrei să o iei pe partea de GAMING cea mai bună este cea cu Silver Cherry MX, iar dacă o iei pe partea de TYPING (scris) cea mai bună este GATERON BLUE, iar dacă e să o iei unde să fie toate incluse adică și partea de gaming și cea de scris fratele tău are dreptatea de de Blue (Albastru) este cea mai bună la toate adică (GATERON BLUE).
Deoarece cea de Gaming (Silver Cherry MX) are scorul de 9, 77 pe partea de Gaming (jocuri), iar cea de TYPING (scris) - (GATERON BLUE) are scorul de 9, 24 asta pe partea de TYPING (scris) iar scorul pentru universal adică unde are toate incluse adică partea de Gaming (Jocuri) și cea de TYPING (scris) are scorul de 8, 50.
Uite un link de unde am luat toate comparațiile ca să vedeți și voi care cum ați câștigat, din punct de vedere fratele tău are dreptate asta la punctul universal, iar dacă o iei pe partea de scris tot fratele tău are dreptate, iar dacă e să o luați pe partea de gaming (jocuri) nici unul nu are dreptate.
Link-ul este:
https://mechanicalkeyboards.com/mechanical_switches.php

Acesta este răspunsul meu și părerea mea, sper că v-am fost de ajutor.