| Don714 a întrebat:

Am o intrebare si nu stiu raspunsul deci vreau sa imi cumpar aceasta palca video : http://www.emag.ro/placa-video-gigabyte-ati-radeon-hd-54 50-1024mb-gddr3-64bit-dvi-hdmi-pci-e-r545-1gi/pd/EZB7KBB BM/

Am citit pe net ca sa descarc EVERSET si l-am instalat si la informatile despre placa de baza scrie asta :

Field Value

Motherboard Properties

Motherboard ID

Motherboard Name FUJITSU SIEMENS D1644

Front Side Bus Properties

Bus Type Intel NetBurst

Bus Width 64-bit

Real Clock 133 MHz (QDR)

Effective Clock 533 MHz

Bandwidth 4266 MB/s

Memory Bus Properties

Bus Type DDR SDRAM

Bus Width 64-bit

Real Clock 167 MHz (DDR)

Effective Clock 333 MHz

Bandwidth 2666 MB/s

Chipset Bus Properties

Bus Type Intel Hub Interface

Bus Width 8-bit

Real Clock 67 MHz (QDR)

Effective Clock 267 MHz

Bandwidth 267 MB/s

Si inca ceva placa mea video care o am acum este incorporata deci dupa informatile de la placa de baza spuneti-mi daca stiti :

1.E compatibila placa de baza cu placa video?

2.Pentru ca am palca video incorporata pot pune alta palca video acea care vam dato in link?

( Calculatorul meu este : Fujitsu Siemens )

Cel care ma ajuta cel mai mult FUNDAA!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

1. Placa video nu e compatibila cu placa de baza.
2. Nu poti pune deoarece placa de baza e praf in general, nu dintr-un alt motiv. De altfel la ce ai tu acolo nu mai merita nici un leu investit.