| Skylimit a întrebat:

Am o întrebare : Vreau să cumpăr o tabletă grafică așa de început deci nu prea vreau să cheltuiesc mulți bani plus că nu prea am. Până la urmă am găsit aceste 2 tablete și la prima vedere aș fi cumpărat Genius-ul având în vedere că e superior din punct de vedere al performanței comparat cu acest Wacom Bamboo pe care l-am găsit. Dar totuși este un Wacom și mă gândesc că atunci când voi avea o problemă voi găsi mai mulți oameni care au aceeași problemă pe care (probabil) o voi avea. =)). Până la urmă am decis să vă întreb pe voi deci... http://www.pcgarage.ro/tablete-grafice/wacom/bamboo-pad- wireless-blue/ sau http://www.cel.ro/tablete-grafice/tableta-grafica-genius -easypen-i405x-l/

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Eu am o tableta Kanvus life h85 care e asemanatoare cu Genius EasyPen. La mine pen-ul pentru scris e cu baterie ca si la Genius si ce e deranjant e ca tremura tot timpul pe pozitie - daca tin pen-ul fix intr-un loc, cursorul oscileaza putin in acelasi punct - cursorul e instabil - daca tragi o linie dreapta si iti iese una in dinti de ferestrau happy - evident e un lucru rau.
Unele programe mai atenueaza instabilitaea, dar in general nu sunt multumit.
WACOM Bamboo Pad Wireless blue are pen fara baterie, nu stiu cat de bine merge, daca tremura cursorul sau nu, insa tabletele wacom sunt vazute ca fiind superioare, prin urmare, daca ar fi sa imi mai iau o tableta, as alege un wacom sa vad cum e.

| Skylimit explică (pentru halogen001):

Chestia e că Genius are specificații mai înalte și am văzut review-uri pozitive despre el dar totuși decât să mă risc cu probleme parcă aș lua Wacom.

| halogen001 a răspuns (pentru Skylimit):

Arata bine, e fara fir, are touchpad, penul si receptorul USB incap in tableta, deci cred ca e o alegere buna.