| TheFallen666 a întrebat:

Buna TPU am o mare problema nu stiu ce placa sa imi aleg spuneti voi ce am de ales intre un gainward gtx 650 un radeon hd 7750 msi nVIDIA gtx 650 sau gigabyte gforce gtx 650 am 1 gb ram si placade baza asrock imi dati sugestii?

Răspuns Câştigător
| sNk_7399 a răspuns:

Aici ai detalii despre GTX

Procesor video:nVidia GeForce GTX650Rezolutie maxima:2560 x 1600SlottongueCI Express 3.0
Procesor
Producator chipset:NVIDIASerie:nVidia GeForce GTX600Tehnologie de fabricatie (nanometri):28Frecventa procesor (MHz):1058
Memorie
Capacitate memorie (MB):1024Tip memorie:GDDR5BUS memorie (biti):128Frecventa memorie (MHz):5000
Alte caracteristici
Suport DirectX (versiune):11Suport OpenGL (versiune):4.2
Conectori
Conector D-sub 15 pini:1Conector DVI:2Conector HDMI:1
Sistem de racire
Tip racire (activa/pasiva):ActivaCoolerbig grina

si aici despre radeon

General
Procesor video:AMD Radeon HD7750Rezolutie maxima:2560 x 1600SlottongueCI Express 3. 0RAMDAC (MHz):400
Procesor
Producator chipset:AMD RadeonSerie:AMD Radeon HD7000Tehnologie de fabricatie (nanometri):28Frecventa procesor (MHz):820
Memorie
Capacitate memorie (MB):1024Tip memorie:GDDR5BUS memorie (biti):128Frecventa memorie (MHz):4600
Alte caracteristici
Suport DirectX (versiune):11Tehnologii:AMD HD3D
AMD Eyefinity
Conectori
Conector DisplayPort:1Conector DVI:1Conector HDMI:1
Sistem de racire
Tip racire (activa/pasiva):ActivaCoolerbig grina

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca si performanta sunt aproximativ identice. Dar daca le-ai gasit la acelasi pret, mergi pe nVIDIA. Nu se stie, poate te apuci de editat vreodata...

| TheFallen666 explică:

Mersi tuturor da diferenta de pret intre ele este de aprox 10 sau 20 de lei nu e mult dar voiam sa stiu care e mai buna si da ca se potriveste cu sistemu meu si eu m-am gandit la nVIDIA dar nu stiu care din ele gainward, gigabyte sau doar nVIDIA gtx 650 simplu daca vreti informatii dati pe linkul urmator si vedeti primul rand si spuneti care din ele http://www.emag.ro/placi_video/stoc/pret,intre-400-si-500/c este primul rand si spuneti pe care so aleg

| Justlove13 a răspuns:

NVIDIA intodeauna este mai buna. Daca o folosesti pe jocuri ati va ceda. pana si in cs 1.6 vei avea fps mic in smoke si etc.

| AndreiBlue a răspuns:

Salut..eu zic sa mergi pe nVidia GTX 650!