| DoTheDew a întrebat:

astazi as vrea sa imi cumpar o placa video dar am 2 optiuni si nu stiu pe care sa o aleg. Prima optiune estetonguelaca video Gigabyte AMD Radeon HD7970, 3072MB, GDDR5, 384bit, HDMI, DVI, PCI-E

Procesor video: AMD Radeon HD7970
Slot: PCI Express 3.0
Rezolutie maxima 2560 x 1600

Capacitate memorie (MB): 3072
Producator chipset: AMD Radeon

Iar a doua optiune este:
Placa video Gainward nVidia GeForce GTX680, 4096MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI, PCI-E

Rezolutie maxima 2560 x 1600
Procesor video: nVidia GeForce GTX680
Slot: PCI Express 3.0

Capacitate memorie (MB): 4096
Producator chipset: NVIDIA
Va rog sa imi spuneti care credeti ca este mai buna dintre cele doua. Multumesc.

4 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

De ce ai da 3400 lei pe cea de la Gainward? Mai bine iti iei 7970 sau gx670.Eu am modelul de la 7970 pe care l-ai pus si tu aici si sunt multumit, daca vrei poti sa o faci in 7970 ghz cu update de bios care a fost "scapat"...

| vladsoare a răspuns:

GTX670!
Daca vrei sa dai niste bani in plus pentru o diferenta de cateva procente, atunci ia HD7970. Cu Catalyst 12.7 am inteles ca in unele teste e peste Gtx680 big grin
Ce procesor ai? Ce sursa ai?

| mFlorian a răspuns:

Eu as alege nvidia.Nu ai cum sa intrebi care e mai buna, ambele sunt foarte bune.

| LucianCV a răspuns:

Dupa mine a doua(nVidia)