| yonutzzz95 a întrebat:

Buna TPU.Am o mare si neobisnuita problema. Acum 4 zile s-a blocat pc complet cand il deschideam era blocat tot, nu puteam face nimic.Adevarul ca n-am reinstalat de mult Windowsu asa ca l-am reinstalat.Simplu reinstalat,pus placa video,audio,etc. Mergea fff bine, mergea ca nou, tot si internet si pc tot.A 2 zi deschid pc si cand dau dublu click pe my computer se incarca vreo 5, 10 secunde si intru in my computer, internetul mergea in refresh.Cand am vazut, eu cand am reinstalat windowsu am sters doar din repartitia C.Asa ca vazand problema am schimbat din nou windowsu dar de tura asta am sters tot,absolut toate repartitiie bun tot,sa instalat mergea tot bine dar nu aveam nici un program pe el, Dau dublu click pe my computer si tot asa se incarca vreo 5, 10 secunde, internetul tot merge in refresh.Am pus cateva programe gen avastu, bs playerul, si mozilla si merge acum fff rau nu numa internetul dar si cand dau sa intru in my computer astept vreo 15 secunde sa intru in my computer.Nu inteleg de ce? Niciodata nu mi sa mai intamplat asa ceva vreodata.Mentionez ca pc meu este unul destul de vechi dar merge el nu mia mai facut asa cv.are procesor ADM SEMPRON, Processor 2800+, 1, 5gb RAM, placa video Nvidia GeForce 5500.Este destul de praf pc stiu.Am instalat windows xp pe el, pentru ca altfel nu merge alt windows.Am cautat pe net cu greu cam metodele care ar fi si cum as putea sa fac sa mearga mai bine, am incercat cateva metode dar fara reusita. ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratis si fa o verificare HDD:
http://www.puransoftware.com/Disk-Check.html
si
http://hddscan.com/
Daca gaseste erori, incerci sa le repari tot cu programele respective.
Desfa PC si vezi ce HDD ai (marca, serie, numar). Cauti pe net pe site-ul producatorului HDD daca are un program de formatare pentru HDD tau.

1 răspuns:
| Cr1st1ii a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, o reinstalare de windows, si apoi formatarea memoriei, cred eu ca ar rezolva-o.