| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica-mare problema crying Pc-ul meu de la un timp se resteaza foarte des.Mentionez ca netul merge foarte,foarte greu,pe orice intru imi arata eroare( muzica,facebook etc.), messu nu mai merge nici ala calumea.Deci nu stiu ce sa fac deoarece ai mei au spus ca daca se strica pc-ul nu mai cumpara altul.crying
Mi-am schimbat windosul anul trecut in toamna si la inceput nu aveam probleme, dar acum e totul varza.Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult.Si vreau cat mai multe pareri si de la cei care se pricep la asa ceva.happyAm uitat sa mentionez ceva:Am windows 7. Dau fundy.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca n-ai mai reformat pc-ul din toamana, e si normal sa mearga greu...De cate ori l-ai optimizatpana acum?! Probabil niciodata.Cu timpu se aduna multi registri si automat apar si multe intrari invalide si windows-ul va merge din ce in ce mai greu! Ai doua posibilitati:
1. Optimizezi windows-ul cu soft-uri precum tuneup utilities sau glary utilities
Tuneup=>http://www.tune-up.com/
Glary=>http://www.glarysoft.com/
2.Reformatezi
N-ar fi rau sa instalezi un antivirus(in caz de n-ai) si sa dai un full scan! P.s cel mai bine e sa reformatezi, e recomandat la 5-6 luni!

| victorr_3274 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul. E normal ca dupa o perioada windows-ul sa fie obosit. De la prea multe programe instalate si dezinstalate, s-au adunat multe fisiere, poate cativa virusi. Eu de obicei instalez windows o data la 2-3 luni.