| Ramona445 a întrebat:

am o mica problema...
astazi mi s-a blocat startul de pe desktop si nu pot sa inchid laptopul numai daca apas pe buton desi nu e bine. ce trebuie sa fac ( am windows 7).
Dau funadaa!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Asa ceva poate sa apara atunci cand Windowsul este piratat, sau/ si cand hardul este prea plin. Incearca sa-l cureti cu un CCleaner si apeleaza si la functia de reparare automata. Daca fenomenul nu dispare, atunci trebuie sa reinstalezi sistemul de operare.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Să identifici ce anume crează freez-ul desktop-ului.
De regula aceste probleme apar atunci când ai un hardware ce nu este cândit să lucreze cu Windows 7, dar cum românismele nu cunosc limite(adică ciobănismul cibernetic perpetuaut de la generație la generație), iese ce eise.
Remediu
Daca stii ca ai un Pc mai puțin performant(de exemplu ai avut Xp și un „ocoș" ți-a instalat Windows 7 pe calculator) atunci este momentul să reapri aceasta problemă folosind un sistem de operare ce este gândti pentru a funcționa cu hardware-ul ce îl ai.
Dacă știi ca ai un Pc decent/performant ce suportă real Windows 7 și stii că deți Windows activat ilegal, sau mai grav furat din sursele ilegale poulare printre cei ce cred(ei numai ca real îs pericloe informatice) că se pricep la calculatoare și mai grav și învață pe alții idioțeniile ce le știu, atunci procedeul este mai omplex și necesită asistență live.Pentru asta ia legăura cu mine.Succes