| aura23acp a întrebat:

am o parola la leptopul meu si am uitat-o si acum cum fac sa intru in el nu ma lasa sa intru fara parola

Răspuns Câştigător
| pcdependent a răspuns:

Sunt nou dar ai putea sa reinstlezi windowsul ma gandesc si eu asa

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu înțeleg de ce unii utilizatori cum nu funcționează ceva la Windows repede reistalează sistemul, chestii ce se pot rezolva de multe ori într-un timp mult mai scurt și mai eficient, cum ar fi și aceasta.
Ai nevoie de :
Un cd
Un program de scriere cd/dvd sau ISO
Trinity Rescue Kit de aici:
http://trinityhome.org/....../index.php
Cum se procedează
Deși nu are o interfață grafică ci doar text, nu te speria că nu mușcă nici nu curentează, urmează pașii de aici:
Butează de pe cd-ul pe care a scris imaginea ISO cu Trinity Rescue Kit
Se selectează boot default
Se selectează windows password resetting
Apoi
Winpass with prompt for username first
Scrii numele userului ca cărei parolă vrei s-o resetezi, în cazul tău numele tău de user
Așteaptă ca programul să detecteze Windows-ul unde ai acest nume de user
Când vei fi notificat că a găsit Windows-ul la choice tastează 1/enter
Restart
Această operație se numește ștergerea parolei sau resetarea acesteia, și da este Linux cu ceea ce vei lucra.
Se mai poate și în alte moduri tot folosind o distribuție de Linux tot în mod live dar este mai complex deoarece trebuie să localizezi fișierul SAM din system 32 din Windows apoi să îl modifici, etc. Ceea ce ți-am prezentat mai sus e cea mai simplă metodă și funcționează pe orice Windows.Am testat-o pe mai multe calculatoare și a funcționat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, trebuie sa reinstalezi windows-ul...

| ftwBurrN a răspuns:

Il deschizi in safe mod si schimbi parola daca nu alt windows!
Bafta!

| aura23acp explică:

Nu imi da voie nici sa schimb windowsul