| Bordas_Denisa_Florentina_Dumitrita_1995 a întrebat:

am un laptop la care mi-am uitat parola. nu stiu cum sa o schimb. si nu ma lasa deloc sa intru in el doar se deschide si imi cere parola... va rog sa ma ajutati

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Buna! Ca sa poti scoate parola uitate, urmeaza pasii :
Cand aprinzi laptop-ul apasa in continuare butonul f8 de pe tastatura, pana iti apare o lista cu optiuni. Da-i la ''Safe Mode'' si asteapta sa se incarce acele fisiere. Acum, te-a adus in momentul acela unde trebuie sa alegi unul dintre conturi : Administrator ( care este parolat ) si Guest ( nu mai stiu numele sigur, dar intra la cel neparolat.) Acum, du-te in conrol panel, si/ori bagi o parola noua, sau dai direct pe save pentru a-ti scoate parola de tot. Da-i un restart laptopului, si parola ta a fost schimbata/scoasa! happy
Bft! happy

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca iti faci un Hirens Boot Cd, intri pe minixp, prin meniu, pe la jumatatea lui gasesti optiunea de a schimba parola/sterge. Iti recomand sa o treci pe cea noua, dupa care restart si gata.

| Anabelalala a răspuns:

Ce windows ai instalat pe laptop? https://www.youtube.com/watch?v=EAbDNTlm0xQ. Daca e alt windows instalat pe laptop decat Windows 7, scrie pe youtube : cum sa sparg parola la windows... Sper sa reusesti :)

| Anabelalala a răspuns:

Ai reusit?

| Bordas_Denisa_Florentina_Dumitrita_1995 explică:

Windows 8 am instalat pe el si nu gasesc pe youtube