| Cαmeℓiα a întrebat:

Buna TPU am o problema cu calculatorul...de 1-2 zile imi merge foarte incet bara de unelte nu mi se incarca si totu merge lent..nu stiu din ce motiv pentru ca inainte mergea perfect. puteti sa imi spuneti din ce cauza merge asa de greu si ce trebuie sa fac pentru a rezolva problema? Va rog dau fundita.

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

- Da o defragmentare
- O scanare de virusi & eliminarea lor
- Curatare de disc
- Dezinstaleaza programele nefolositoare

Daca problemele persista, ai putea sa faci o reinstalare de Windows, asa o sa il reimprospatezi cu totul happy

Succes!

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Scaneaza-l de virusi pentru ca acestia ingreuneaza foarte des un calculator.
Descarca Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/ si fa o scanare full a calculatorului. Poti face o scanare a partitiei C si cu utilitarul Combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/.

| tr3ig a răspuns:

Cel mai sfant instaleaz winu pe el. ai luat un virus si acum a inceput sa isi faca de cap. ia si instaleaza winu pe el si o sa iti mearga super bine. bafta si spor la instalat

| ovidiu8msn a răspuns:

Ai instalat vreun program sau un driver zilele trecute?

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Dai Defragmentare, apoi descarca programul CCleanerhappy curata toate erorilehappy
si inainte de toate dai un scan cu antivirusul, daca nu ai antivirus de la inceput nu instalezi acum altul ca iti va strica PC`ul,