| dina0 a întrebat:

am o problema cu laptopul,zilele acestea l-am folosit fara baterie si ieri mi s-a stins de doua ori foarte brusc,i-am introdus bateria si nu vrea sa mai incarce,doar daca e stins, si bateria nu ma tine mai mult de 1 h.
Va rog daca ma puteti ajuta sa stiu ce am de facut,
Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| djhateme a răspuns:

Incearca sa ii dai un Restart din Bios.Si daca bateria nu te mai tine mult,nu e de mirare,depinde de cat timp ai laptopul, cam toate patesc la fel, la un moment dat sau altul.E posibil sa nu aiba ventilatie destul de buna, incearca sa iti cumperi o masuta de aia cu, coolere (20-30 lei) ca sa nu se mai incalzeasca foarte repede si sa se inchida.Succes!