| Nastase_Radu_1998 a întrebat:

Am o problema cu laptopul, un Acer Aspire E1-571. Pur si simplu,nu se mai incarca! Alimentatorul nu mai baga curent in baterie,nu stiu de ce(s-a intamplat spontan). Precizez ca prizele functioneaza,bateria nu are nimic,cablul de alimentare nu este rupt,fisurat,nimic. Doar ce am intrat in casa,claptopul fiind conectat la priza,sa se incarce, dar cand l-am pornit, bateria era plina cam cat am lasat-o de ultima data cand l-am folosit(parca 48%) si m-a tinut pana acum, dar nici ca vrea sa se incarce. Ce pot sa ii fac? Multumesc anticipat pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| MuzicaBooM a răspuns:

E clar ca a patit ceva incarcatorul! Atunci trebuie sa iti iei unul nouwinkingEu stiu sigur ca exista un set special cu astfel de incarcatoare cu mai multe mufe, nu este nevoie sa iti iei laptopul cu tine pentru ca acel set(de la Hama)are mufe pentru orice laptopwinking
Eu la fel am patit si am reusithappy
Fundaa?

| Nastase_Radu_1998 explică (pentru MuzicaBooM):

Mersi frumos pentru raspuns, dar stii, il am in garantie. Oare imi dau ei incartor nou daca il duc acolo?big grin

| MuzicaBooM a răspuns (pentru Nastase_Radu_1998):

Probabilwinking

6 răspunsuri:
| ferdin a răspuns:

Iati un nou incarcator.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Incearca sa-i cumperi un nou incarcator, poate s-a stricat dar sa iei si leptopul cu tine sa vezi daca incarca sa nu dai banii degeaba.
Te pup, pa pa!

| Feitan a răspuns:

Aici nu doar incarcatoru poate fi devina ci si bateria laptopuluiwinking

| strangesura a răspuns:

Probabil e incarcatorul stricat.Incearca sa scoti bateria si sa il tii in priza si vezi daca merge. Daca merge doar din priza, fara baterie, atunci ori a fost doar un bug si arata bateria gresit, ori bateria nu mai este buna. Daca nu merge, ia alt incarcator.