| Windows10 a întrebat:

am o problemă cu o consola ps4 Slim.
Consola nu mai este în garanție are deja doi ani dar a apărut o problemă. Aseara am închis consola bine, totuși funtiona, dar când m-am trezit si am vrut s-o pornesc controllerul nu s-a mai conectat. Am încercat tot inclusiv să bag un Micro USB să-l deconecteze dar nu a mers. Am restartat consola dar nimic, nu se conectează. Ce aș putea face? Trebuie să mai zic ca cablu USB original din pachetul consolei l-am pierdut, nu stiu daca conta sau trebuie chiar un original Sony. Multumesc tuturor care ma pot ajuta.

1 răspuns:
| Voicu_Toma_2000 a răspuns:

Fa rost de un controller ps4 cu fir, nu wireless si incearca sa vezi.Sau incearca sa lasi controllerul sa se descarce de tot astfel incat sa se poata deconecta singur de la ps. Dupa sa il contectezi tu din nou