| WoKy a întrebat:

Am o problema cu o tastatura! Cand vreau sa reinstalez windowsul nu mi-o citeste! Adica, practic dupa ce il reinstalez merge fara CD sau alte drivere, dar pe mine ma intereseaza sa o pot face sa pot reinstala windowsul cu ea, ca ma chinui f tare...
E pe mufa USB... Exista vreun mod sa o citeasca si sa pot reintala cu ea?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| viktorxxx a răspuns:

"USB Legacy Support: Enabled Este bine sa fie activa aceasta optiune, in eventualitatea atasarii unei tastaturi pe USB care, altfel, nu ar putea fi folosita in mediul DOS sau in meniul de boot (daca se apasa in prealabil tasta [F5] sau [F8]). Daca se dezactiveaza aceasta optiune avand tastatura USB, aceasta devine absolut inutila. In mod ironic, in acest caz, nici macar nu se mai poate intra in BIOS pentru a activa optiunea. Uneori pot apare probleme la pornirea sistemului din mod Standby sau Hibernate ori computerul nu mai executa secventa de shutdown."
Este un citat de aici: http://www.scritube.com/......33129.php, poate te ajuta. Bafta!

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu ai ce face decat sa imprumuti o tastatura care sa functioneze pe portul serial, trebuie' sa gasesti prin prieteni/vecini unul dispus sa ramana fara tastatura 30 min.
Bafta

| krysstal a răspuns:

Nuh, iti trebuie neaparat tastatura cu mufa de aia rotunda, nu usb...

| krysstal a răspuns:

Trebuie neaparat sa fie tastatura cu mufa rotunda, nu poti face nimic, doar sa-ti cumperi un adaptor, bagi mufa usb in mufa rotunda

| WoKy explică:

Singura cale? nu stiti vreo setare prin bios!
Eu am adaptor dar pentru mouse. Merge adaptat si la tastatura?

| WoKy explică:

Am mufa pentru mouse, merge si cu ea?