| DoamnaGasca a întrebat:

Buna TPU! Am o problema cu un laptop HP probook 6470b care nu se incarca mai mult de 14%. Am cumparat laptopul recent si am garantie de 6 luni, am contactat un reprezentant si mi-a trimis o baterie noua dar tot aceeasi problema. Eu sincer cred ca este de la incarcator si cred ca incarcatorul nu are destula putere pentru a-l incarca. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| margota a răspuns:

Încearcă un alt încărcător dacă tot așa e îl trimiți in service având garanție! Însă tin sa te anunț ca vreo câteva luni te lasă fără el! Asta e dezavantajul cel mai mare! sad

| Wr3nch a răspuns (pentru Ifteni):

De ce faci spam la rebuturi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fi laptopul defect, cel mai bine du l inapoi sa i ti dea banii pe el, numai băga tu bani in el sa i cumperi incarcator baterie, posibil este un defect pe placa de baza si nu il mai repari, nu merită reparatia, cu banii ăia î ti i ei un laptop nou nout cu 2 ani garantie.

| sierra1 a răspuns:

Ai măsurat tensiunea dată de alimentator sau cea a rețelei?